HAKKIMIZDA

DHBT.GEN.TR

İnternet ortamından her türlü güncel bilgiye ulaşmanın mümkün olması, hizmet ettiğimiz amacı en kolay şekilde gerçekleştirmememizin öncüsü olmuştur. Sitemiz, her türlü dini bilginin en doğru şekilde sunulması, yapılan araştırmalar ışığında aydınlatılan dini konuların site ziyaretçilerimizin bilgilendirilmesinde kullanılması amacıyla kurulmuştur.

Tarafsız içeriklerimiz, konu hakkında tam bilgi sahibi olan yazarlar tarafından hazırlanmaktadır. Kuruluş amaçlarımızdan bir diğeri ise İlahiyat Fakültesinde okuyan öğrenciler ve Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavına hazırlanan mezunlar için ders notu ve çalışma dokümanları desteği sağlamaktır.

Sitemiz, din ilmin ilerlemek isteyen herkesin faydalanabileceği bir alt yapıya sahiptir. Ders kitabı formatındaki dokümanlarımızın her biri doğru ve güvenilir kaynaklardan derlenmiş olduğundan, günümüzde din hakkında en çok merak edilen konu ve soruların temelden çözülmesine yönelik araştırmalarınızı sitemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Misyonumuz

Sitemizde, DHBT sınavına hazırlanan kişiler için, DHBT 1 konu anlatımları İslam Ahlakı, İslam ve İbadet Esasları, İslam ve İnanç Esasları, Kur’an-ı Kerim konularını kapsamaktadır. Aynı zamanda her Müslümanın bilmesi gereken konular arasında yer alan bu konuların haricinde, peygamber efendimiz ve sahabelerin hayatları ile ilgili derin bilgilendirmeler, İslam’ın diğer dinler ile olan ilişkileri ve İslam tarihi konularında araştırma ve dokümanlara yer verilmektedir.

Sitemizde yer alan ÖSYM DHBT sınavına yönelik, DHBT 2 ön lisans konularımız ise tefsir, tefsir tarihi ve usulü, İslam hukukuna giriş, günümüz fıkıh problemleri, Hadis, Hadis Tarihi ve Usulü, İslam İnanç ve Esasları, Kelama giriş, İlk dönem İslam tarihi, İslam Kurumları Medeniyeti, İslam mezhepleri Tarihi, yaşayan Dünya Dinleri olmaktadır.

Sitemizde yer alan tüm DHBT 1 ve DHBT 2 ön lisans konularını, özetler halinde okuyabilmenizin yanı sıra, videolu anlatımlar ile öğretici bir şekilde izleyebilmeniz de mümkündür.

Sitemizde ziyaretçilerimize DHBT sınavı konusunda daha fazla yardımcı olabilmek için, online sınavlara da yer verilmiştir. Online sınav sorularına ücretsiz erişim sayesinde, kaliteli kaynaklar ile oluşturulmuş soruları çözme imkanına kavuşmanız sağlanmıştır. Tarafımızca hazırlanmış DHBT sorularının yanı sıra, çıkmış soruları da cevapları ile birlikte sitemizde bulabilmeniz mümkündür.

Sitemizde, DHBT sınavı başta olmak üzere birçok devlet sınavına ait olan sınav takvimleri bulunmaktadır. Sınav başvuruları ile ilgili bilgilerin yanı sıra, sınavlara kaç ay, kaç hafta, kaç gün, kaç saat ve hatta kaç saniye kaldığı belirtilmektedir. Böylece sınava hazırlık dönemini daha verimli bir şekilde değerlendirebilmeniz için imkan sağlanmış olmaktadır.

Sitemizde günlük olarak yapılan paylaşımlarda, Din bilimi üzerine yazmış olduğunu makale ve denemeleri yayınlayabilmeniz de mümkün olmaktadır. İçerik çeşitliliğinin artırılmasına sağlayan bu uygulamamız aynı zamanda site ziyaretçilerimizin çok daha fazla konu ile karşılaşması konusunda da öncü olmaktadır.

Paylaşımlarımız arasında, DHBT sınavı hakkındaki haber yazıları da bulunmaktadır. Sınav ile ilgili devlet düzenlemeleri, varsa sınav formatı hakkındaki değişiklikler gibi konularda yayınlanan güncel haberler en hızlı şekilde sitemizde yayınlanmaktadır.

Böylece sınav ile ilgili hiçbir güncellemeyi kaçırmadan ve herhangi bir sürpriz ile karşılaşmadan sağlıklı bir hazırlık dönemi geçirmeniz sağlanmaktadır.

Sitemiz aynı zamanda KPSS gibi devlet sınavlarının da takibini aktif bir şekilde yapabileceğiniz kaynaklar arasında yer almaktadır. KPSS DHBT orta öğretim, Ön Lisans ve lisans düzeyi sınav takvimleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Vizyonumuz

Sitemizin nihai hedefleri arasında, toplumu, din bilimi konusunda doğru ve tarafsız bir biçimde bilgilendirmek ve bilinçlendirmek bulunmaktadır. Hedeflerimizi genişleterek, her geçen gün ülkenin en büyük ve en çok ziyaret edilen Din eğitim ve öğretimi sitesi olmayı amaçlamamız doğrultusunda site içeriğimiz sürekli bir şekilde yenilenip güncellenecektir. Daha dinamik bir öğretim için sınava hazırlananlara çok sayıda kaynaktan toplanmış hazır denemeler ve konu anlatımları içerik bakımından sürekli genişletilecektir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.